Gaz-System potwierdza rozmowy o zapewnieniu gazu Elektrowni Ostrołęka C

5 maja 2020, 07:00 Alert

Prezes Gaz-System Tomasz Stępień potwierdził, że prowadzone są rozmowy o przyłączeniu gazowym Elektrowni Ostrołęki C. – Potwierdzam, że trwają rozmowy z klientem. Obecny ich status nie pozwala na podanie jakichkolwiek szczegółów – powiedział Dziennikowi Gazecie Prawnej.

Tomasz Stępień. Fot. Gaz-System
Tomasz Stępień. Fot. Gaz-System

– Odnośnie do Ostrołęki, jeśli właściciel elektrowni podejmie decyzję biznesową o przestawieniu zakładu na paliwo gazowe, to Gaz-System udostępni swoją sieć przesyłową w celu realizacji dostaw gazu do tego obiektu. Kluczowe tutaj są parametry tej inwestycji, jesteśmy w kontakcie z zarządcą elektrowni – zapewnił prezes Gaz-Systemu cytowany przez DGP.

Rząd polski rozważa rewizję założeń projektu budowy nowego bloku energetycznego w Ostrołęce. Obecnie zakłada on wykorzystanie węgla, ale PKN Orlen, który przejął Energę współodpowiedzialną za projekt, preferuje gaz. – Z tego sam proces budowy trwa najkrócej. Podmioty przemysłowe planujące przyłączyć się do sieci gazowej i planujące swoje inwestycje powinny brać to pod uwagę i każdorazowo konsultować z nami warunki przyłączenia już na bardzo wczesnym etapie. Dzięki temu każdy inwestor będzie znał wszystkie okoliczności niezbędne do podjęcia decyzji inwestycyjnej – zastrzega Stępień.

Dziennik Gazeta Prawna/Wojciech Jakóbik

Sawicki: Ostrołęka C na gaz, czyli wszystko od początku