font_preload
PL / EN
Alert 7 grudnia, 2018 godz. 6:30   
REDAKCJA

Gaz-System rozpoczyna kolejne konsultacje społeczne ws. budowy Baltic Pipe

gaz rura gazociąg fot. Gaz-System

W grudniu 2018 r. w 8 gminach (w woj. wielkopolskim i zachodniopomorskim) odbędą się konsultacje społeczne dotyczące gazociągu łączącego gazociąg podmorski z krajowym systemem przesyłowym, realizowanego w ramach projektu Baltic Pipe – poinformował Gaz-System.

Jak wynika z informacji spółki, w grudniu br. odbędą się konsultacje społeczne w gminach na trasie gazociągu wysokiego ciśnienia łączącego gazociąg podmorski z krajowym systemem przesyłowym. Uczestniczyć w nich będą m.in. przedstawiciele Gaz-Systemu oraz projektanta, czyli Konsorcjum PGNiG Gazoprojekt i ILF Consulting Engineers Polska.

Operator informuje, że spotkania w ramach konsultacji mają charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział wszystkie zainteresowane strony, w tym m.in. przedstawiciele lokalnych władz oraz właściciele nieruchomości, na których planowane są prace.

Gaz-System przypomina, że pierwsze wysłuchanie publiczne na terenie Polski w związku z inwestycją budowy Baltic Pipe odbyło się 7 marca 2018 r. w Szczecinie. W czerwcu br. zorganizowano konsultacje społeczne w gminach na trasie gazociągu Goleniów-Lwówek.

Baltic Pipe to projekt polegający na budowie gazociągu oraz infrastruktury gazowej, które umożliwią przesyłanie do Polski i Danii gazu ze złóż zlokalizowanych w Norwegii. W ramach inwestycji na terenie naszego kraju powstaną m.in. gazociąg łączący Baltic Pipe z krajowym systemem przesyłowym oraz gazociąg relacji Goleniów-Lwówek. Rozbudowane zostaną także tłocznie gazu Goleniów i Odolanów, a także wybudowana zostanie nowa tłocznia w Gustorzynie.

Gaz-System podkreśla, że projekt jest realizowany zgodnie z obowiązującymi procedurami w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz z uwzględnieniem praw wszystkich zainteresowanych stron. Spółka zaznacza, że jej przedstawiciele regularnie spotykają się z lokalnymi władzami oraz właścicielami nieruchomości na terenach, gdzie odbywać się będą prace budowlana związane z realizacją inwestycji. Celem spotkań jest poinformowanie zainteresowanych stron o planach i zamierzeniach inwestora na jak najwcześniejszym etapie realizacji projektu, zebranie uwag i opinii od przedstawicieli lokalnej społeczności oraz przygotowanie do ustawowych konsultacji.

CIRE.PL