font_preload
PL / EN
Alert 30 kwietnia, 2019 godz. 13:30   
REDAKCJA

Gaz – System: Rusza pierwsza platforma do publikacji informacji wewnętrznych

Gaz-System

Uczestnicy hurtowego rynku gazu mogą korzystać z Gas Inside Information Platform (GIIP) – ogólnodostępnej platformy do publikacji informacji wewnętrznych. Pozwala ona wypełnić obowiązki nałożone przez Rozporządzenie REMIT w sprawie integralności i przejrzystości hurtowego rynku energii.

Zgodnie z tym dokumentem na uczestników hurtowego rynku energii został nałożony obowiązek podawania do publicznej wiadomości tzw. informacji wewnętrznych (w formie tzw. Urgent Market Messages – UMM). Dotyczą one m.in. zdolności i wykorzystania instalacji służących do przesyłania gazu ziemnego i energii elektrycznej, w tym również ich planowanej i nieplanowanej niedostępności. Dzięki publikacji UMM wszyscy uczestnicy rynku mają taki sam dostęp do informacji dotyczących dostępności infrastruktury i mogą podejmować decyzje biznesowe w oparciu o rzetelną i zweryfikowaną wiedzę, która jest dostępna w jednym miejscu.

Platforma oferuje szereg usług m.in.: bezpłatny dostęp do wszystkich opublikowanych komunikatów, automatyczne pobieranie komunikatów poprzez kanał web feeds czy przeszukiwanie publikacji za pomocą rozbudowanych filtrów.

Platforma GIIP została przygotowana przez GAZ-SYSTEM zgodnie z Rozporządzeniem REMIT oraz rekomendacjami Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER).

Gaz – System