RN Zakładów Azotowych Puławy zatwierdziła budżet dla budowy bloku węglowego

26 czerwca 2019, 16:00 Alert
Elektrownia Puławy

RN Zakładów Azotowych Puławy zatwierdziła budżet dla projektu budowy bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe o łącznej wartości do 1,2 mld zł netto – podała Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy w komunikacie.

W celu dalszej realizacji projektu zarząd Puław zwołał na 23 lipca 2019 roku na godzinę 11.00 NWZ, przedmiotem którego będzie podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie w ramach projektu aktywów trwałych o łącznej wartości do 1,2 mld zł bez podatku od towarów i usług.

Jak podały Puławy, blok energetyczny będzie spełniał wymagania stawiane przez konkluzje BAT. Nowy blok o mocy ok. 100MWe/300MWt będzie blokiem ciepłowniczo-kondensacyjnym z kotłem pyłowym węglowym. Blok będzie zasilany z istniejącej gospodarki węglowej.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na lipiec 2019 r., realizacja projektu wg formuły „pod klucz” ma potrwać 36 miesięcy, a jej zakończenie przewidziane jest na trzeci kwartał 2022 r.Regularna eksploatacja nowego bloku ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2022 r.

W kwietniu Grupa Azoty informowała, że Puławy wstępnie przyjęły ofertę Polimeksu-Mostostalu, Polimeksu-Energetyka i SBB Energy na budowę bloku energetycznego w Puławach. Wynagrodzenie generalnego realizatora inwestycji ma nie przekroczyć 1,16 mld zł netto.

Polska Agencja Prasowa