Grupa Azoty rozmawia z Tajwanem o możliwej współpracy gospodarczej

28 czerwca 2016, 15:45 Alert
azoty

(Grupa Azoty)

O możliwych obszarach gospodarczej współpracy rozmawiali przedstawiciele Grupy Azoty z ambasadorem Tajwanu w Polsce Henry Ming-Jeng Chen.

Spotkanie z tajwańskim dyplomatą było okazją do zaprezentowania spółki i grupy kapitałowej potencjalnemu azjatyckiemu partnerowi biznesowemu. Wiceprezes zarządu Witold Szczypiński przedstawił bowiem nie tylko historię i dotychczasowe osiągnięcia Grupy Azoty, ale także jej portfiolio, program doskonalenia operacyjnego oraz jej niebywały potencjał rozwojowy. Wskazywał również na możliwe obszary nawiązania ewentualnej współpracy.

– Firmy z Tajwanu do tej pory nie brały udziału w naszych inwestycjach, jak również nie inwestowały razem z nami. Bardzo proszę o potraktowanie tego spotkania jako zaproszenie do współpracy, ponieważ jesteśmy nie tylko producentem – jesteśmy także świetnym partnerem do współinwestowania. Jako Grupa Azoty mamy wieloletnie doświadczenie w procesach produkcyjnych i przemysłowych, co sprawia że jesteśmy dobrze przygotowani i nastawieni na rozwój naszej działalności w przyszłości, również poza to, co robimy dotychczas – powiedział prezes zarządu Grupy Azoty Mariusz Bober.

– Chciałbym bardzo podziękować za ciepłe przyjęcie. Odwiedziłem w Polsce wiele miast i wiele zakładów, ale Państwa firma zrobiła na mnie największe wrażenie. Myślę, że Państwa potencjał gospodarczy jest bardzo duży– mówił ambasador Tajwanu w Polsce Henry Ming-Jeng Chen.

Ambasador zaznaczył także, że firmy azjatyckie chcą inwestować w Europie Środkowo-Wschodniej, a Tarnów jest bardzo interesujący dla potencjalnej współpracy. Zapowiedział również, że ofertę spółki będzie promował na Tajwanie.