Hermes kontynuuje ekspansję na niemieckim rynku gazu

23 marca 2016, 10:30 Alert

(Hermes Energy Group)

17 marca 2016 r. Hermes Energy Group S.A. dołączył do uczestników NetConnect Germany (NCG). To kolejny rynek w Niemczech, po GASPOOL, na którym Grupa Hermes może handlować gazem ziemnym.

Hermes Energy Group S.A. kieruje swoją ofertę do polskich klientów pozyskując błękitne paliwo na giełdzie gazu przy Towarowej Giełdzie Energii SA oraz na rynku niemieckim handlując na tamtejszych giełdach. Możliwość zakupu gazu na rynku niemieckim pojawiła się w 2014 r. wraz z utworzeniem wirtualnego rewersu w punkcie Mallnow, dzięki któremu do Polski może płynąć gaz z kierunku zachodniego.

Dotychczas Hermes Energy Group kupował gaz na GASPOOL, jednym z największych niemieckich rynków obrotem gazem. 17 marca 2016 r. Grupa dołączyła do uczestników NetConnect Germany. Obecność na rynku NCG umożliwi Hermes Energy Group handel gazem na terenie całych Niemiec. Tym samym Grupa Hermes umacnia swoją pozycję na tym rynku. Rynek Niemiecki jest drugim, po Polsce, ważnym kierunkiem działań spółki.

– Możliwość handlu gazem na kolejnej giełdzie w Niemczech to potwierdzenie naszej rosnącej pozycji na tym rynku, a także na rynku polskim. Jednak nie chcemy się zamykać wyłącznie na Niemcy i Polskę. Myślimy w długiej perspektywie i dążymy do tego by być obecni na największych europejskich rynkach hurtowych – mówi Adam Grupiński, Dyrektor ds. Handlu Hermes Energy Group S.A.

Obecność Grupy Hermes na rynku NCG ma istotne znaczenie dla polskich odbiorców gazu ziemnego. Dostęp do jednego z największych rynków w Europie to kolejna gwarancja dla klientów Grupy Hermes, którzy w 100% mogą być pewni nieprzerwanych dostaw błękitnego paliwa.