Huawei zatrudnił byłego wiceprezydenta Brazylii jako doradcę ds. 5G

25 stycznia 2021, 13:45 Alert
Huawei logo
Fot. www.huawei.com

Huawei zatrudnił byłego prezydenta Brazylii jako doradcę ds. sieci 5G w regionie. Firma ma na celu zapewnienie wzrostu nowej i szybszej przepustowości na lokalnym rynku tuż przed aukcją sieci bezprzewodowych 5G.

Według raportu ZDNet, aukcja 5G w Brazylii została wstrzymana w marcu 2020 roku, przez pandemię datę przesunięto na początek 2021 roku. W tym czasie wystąpiło ryzyko wprowadzenia zakazu wobec Huawei, co uniemożliwiłoby mu dostarczanie infrastruktury 5G w Brazylii. Jednak teraz firma skorzystała z pomocy byłego prezydenta i jego politycznych wpływów w regionie.

Huawei potwierdził nominację Michela Temera, który jest również profesorem i prawnikiem prawa konstytucyjnego. To posunięcie oznacza, że ​​firma jest „zobowiązana do przejrzystości wobec wszystkich interesariuszy”. Temer był wiceprezydentem za rządów prezydent Dilmy Rousseff. Warto przypomnieć, że w 2019 roku Temer został aresztowany w ramach działań antykorupcyjnych.

Współpraca Huawei z byłym wiceprezydentem w zakresie doradztwa prawnego przy wdrażaniu sieci 5G w Brazylii niesie też inne korzyści dla firmy. Temer ma również powiązania z obecnym prezydentem Jair Bolsonaro, co jest zasadniczo dodatkowym bonusem dla chińskiej firmy. Odpowiadał on również za powołanie obecnego prezesa zarządu brazylijskiej agencji telekomunikacyjnej Anatel.

Gizmochina/Michał Perzyński