Huawei dostarczy falowniki na potrzeby budowy instalacji OZE w Polsce

25 maja 2020, 16:15 Alert
Instalacja elektrowni słonecznej
fot. R.Power

R.Power podpisała umowę nabycia falowników Huawei serii SUN2000 105KTL. Urządzenia zostaną wykorzystane w projektach o łącznej mocy 122 MWp, zakontraktowanych przez spółkę podczas ostatniej aukcji OZE.

Wiatr i słońce

W ramach aukcji wiatrowo-fotowoltaicznej, przeprowadzonej w grudniu 2019 roku dla projektów o mocy do 1 MWp sprzedane zostało ponad 11,43 TWh energii elektrycznej o wartości ponad 3,6 mld zł. Najwięcej wyprodukuje spółka R.Power, która zabezpieczyła prawa do sprzedaży energii dla projektów o mocy 122 MWp. Firma poinformowała o podpisaniu umowy na dostawę falowników Huawei serii SUN2000 105KTL, które zostaną wykorzystane w budowie farm fotowoltaicznych.

– W naszych projektach wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt produkowany przez liderów branży. Jednak nie zapominamy o współpracy z lokalnymi firmami, które świadczą dla nas usługi wykonawcze, jak i dostarczają stacje transformatorowe, konstrukcje czy okablowanie. Taki model z jednej strony gwarantuje wysoką jakość, z drugiej sprzyja rozwojowi całej branży słonecznej i gospodarki w Polsce – podkreśla Przemysław Pięta, współzałożyciel i prezes zarządu R.Power.

– R.Power jest dla nas strategicznym klientem, tym bardziej cieszymy się, że udało nam się podpisać tak duży kontrakt. W skali kraju i regionu jest to jeden z największych projektów naszego biura – mówi Maciej Bąkała, Business Development Manager w Huawei.

Huawei rozwija platformę sprzętową SUN2000 od 2013 roku. Firma oferuje wsparcie dla modułów bifacial i systemów śledzących słońce oraz algorytmy uczenia maszynowego na potrzeby zdalnej diagnostyki oraz ograniczenia ryzyka pożarowego (AI).

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. W ciągu ostatnich lat wygrała aukcje solarne na łączną moc instalacji prawie 300 MWp. Tylko w Polsce, firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 1000 MWp.

R.Power rozwija też projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. Firma działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych (O&M) poprzez swoją spółkę Nomad Electric Services.

R.Power/BiznesAlert.pl

Fotowoltaika polska chce budować krajowy łańcuch dostaw