font_preload
PL / EN
18 marca, 2014 godz. 8:52   

Jakóbik: Portal BiznesAlert.pl został wyróżniony nagrodą Dragon’s Claw

BiznesAlert-logoCMYK]

BiznesAlert.pl – rynek opinii o energetyce i infrastrukturze – został uhonorowany nagrodą Dragon’s Claw, przyznawaną przez miesięcznik „Polish Market” produktom i firmom, wyróżniającym się innowacyjnością. W uzasadnieniu podkreślono, że portal został wyróżniony jako „unikatowy produkt, który wypełnił ważną niszę na rynku mediów internetowych”. Wyróżnienie podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiej Rady Biznesu 17 marca br. odebrał przedstawiciel wydawcy – członek zarządu Instytutu Jagiellońskiego Michał Spychalski.

Oprócz BiznesAlert.pl wyróżnione zostały m.in. paczkomaty firmy InPost i Europejski Fundusz Leasingowy oraz serwis Capital24.

Portal BiznesAlert.pl, działający od wiosny 2013 r., to serwis publikujący opinie ekspertów, przedsiębiorców i polityków z zakresu energetyki i infrastruktury. Skupia się przede wszystkim na rynku gazu i energii elektrycznej, budownictwie drogowym, kolejach i przemyśle zbrojeniowym. Codziennie ukazuje się co najmniej kilkanaście komentarzy, w znakomitej większości pozyskiwanych przez zespół dziennikarski, w skład którego wchodzą osoby o dużym doświadczeniu i orientacji w zakresie problematyki gospodarczej. Wydawcą portalu jest Instytut Jagielloński, a wśród partnerów medium znajdują się: Krajowa Izba Gospodarcza, serwis ISBNews oraz portale branżowe: CIRE i Wysokienapiecie.pl.

To pierwsze wyróżnienie dla naszego młodego portalu – podkreśla redaktor naczelny BiznesAlert.pl Wojciech Jakóbik. – BiznesAlert.pl jest zauważany, a zamieszczane przez portal opinie są przedmiotem dyskusji. Odbijają się echem i wywołują kolejne komentarze. O to właśnie nam chodziło, kiedy inicjowaliśmy ten projekt – jest wiele tematów strategicznych dla Polski i polskiej gospodarki, o których należy debatować jak najwięcej. Nasz portal daje pole do takiej debaty.

Wyróżnienia przyznawała kapituła, w skład której weszli: redaktor naczelna „Polish Market” Krystyna Woźniak-Trzosek, wiceminister skarbu państwa Rafał Baniak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Fundacji „Teraz Polska” Krzysztof Przybył i mecenas Jarosław Chałas (Kancelaria Chałas i Wspólnicy).