Kaczyński: Polska musi zawetować nowy pakiet klimatyczny

23 października 2014, 10:36 Energetyka
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński. Fot.: Wikimedia Commons

Na wczorajszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości były premier i prezes partii Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie unijnych negocjacji klimatycznych, które ruszyły dzisiaj. Przedstawił oczekiwania PiS wobec rządu.

– Mamy przed sobą moment, w którym polskie władze muszą podjąć decyzje o daleko idących skutkach, jeśli chodzi o przyszłość rozwoju gospodarczego i w ogóle polskiego rozwoju gospodarczego. To musi być decyzja odważna, broniąca polskich interesów – powiedział Kaczyński.

– W polskim interesie jest to, aby Polska mogła w dalszym ciągu korzystać z energii z węgla i żeby jej rozwój nie był obciążony ogromnym wzrostem energii. W tej chwili jedyną decyzją, jaką można podjąć jest weto – ocenił polityk. – Jeżeli polski rząd nie zastosuje weta, pójdzie na jakieś kompromisy to będzie brał na siebie odpowiedzialność, że szanse, że nasz kraj będzie nadrabiał zapóźnienia (…) zostaną w ogromnym stopniu ograniczone albo po prostu wykluczone jeśli chodzi o perspektywę najbliższych dziesięcioleci.

Całe wystąpienie jest dostępne w serwisie YouTube: