KGHM uruchamia dodatkowe punkty testów na koronawirusa

9 września 2020, 06:15 Alert
KGHM
fot. KGHM

KGHM wzmacnia ochronę pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego przed koronawirusem. Spółka zapewni szczepienia przeciw grypie oraz dodatkowe punkty badań.

Punkty wymazowe i badania

KGHM informuje, że tzw. punkty wymazowe zostały uruchomione przy budynkach Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie, Głogowie i Legnicy. Będą dostępne dla osób ze zleconą diagnostyką w kierunku zakażenia koronawirusem od poniedziałku do piątku. MCZ jest w stanie wykonać nawet 400 badań dziennie. Spółka będzie kierowała pracowników na badania wg określonej procedury i w uzasadnionych przypadkach.

– Do punktów wymazowych oprócz pracowników KGHM, mogą zgłaszać się mieszkańcy Zagłębia Miedziowego, którzy posiadają skierowanie od lekarza POZ lub Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Aktualnie badamy naszych pacjentów i personel medyczny, ale jesteśmy gotowi do większej aktywności. Wspierają nas w tym pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, którzy pobierają wymazy w wyznaczonych punktach MCZ – mówi Marek Ścieszka, wiceprezes zarządu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie.

KGHM zaznacza, że badanie wymazowe to test genetyczny mający na celu wykrycie zakażenia wirusem COVID-19. Polega na pobraniu wymazu z gardła lub nosogardzieli. Wynik testu uzyskiwany jest w ciągu 24 godzin.

KGHM/Jędrzej Stachura

KGHM kontroluje zdrowie pracowników podczas koronawirusa