Szkoła Przywództwa „Przewodnicy” KGHM wkracza w kolejny etap realizacji

10 lipca 2019, 16:00 Alert

Zainaugurowany przez KGHM Polska Miedź S.A. w czerwcu 2019 roku projekt Szkoła Przywództwa „Przewodnicy” wkracza w kolejny etap realizacji. Spółka uruchomiła formularz, za pośrednictwem którego do projektu mogą zgłaszać się chętni kandydaci. Organizatorzy sprecyzowali wymagania wobec uczestników oraz zasady dalszych etapów rekrutacji.

We wtorek, 9 lipca 2019 r. na stronie internetowej spółkihttps://kghm.com/pl/przewodnicy-formularz-2019 udostępniony został elektroniczny formularz umożliwiający zainteresowanym kandydatom aplikowanie do udziału w I edycji Szkoły Przywództwa KGHM „Przewodnicy”. Równocześnie opublikowano regulamin projektu określający kryteria, jakie muszą spełniać uczestnicy przedsięwzięcia. Opisuje on też jak będzie wyglądać cały proces rekrutacyjny oraz w jakich terminach odbywać się będą planowane w programie Szkoły zajęcia.
– Rozpoczęliśmy proces rekrutacji do niezmiernie dla nas ważnego projektu Szkoły Przywództwa „Przewodnicy”. Już teraz cieszy się on dużym zainteresowaniem, a wstępne deklaracje udziału złożyło jak dotychczas ponad 150 osób. Wierzę, że uda nam się dotrzeć z precyzyjną informacją o tym przedsięwzięciu do potencjalnych uczestników, co przełoży się na wielu dobrych, zdolnych kandydatów – podkreśla Radosław Żydok, dyrektor Departamentu Analiz Regulacyjnych KGHM Polska Miedź S.A. – Jednocześnie mamy świadomość, że końcowy sukces „Przewodników” zależy nie tyle od ilości zgłoszeń, co przede wszystkim od tego, jakie osoby wyrażą chęć udziału w tym projekcie, stąd nasza chęć i dążenie do wytypowania najlepszych. Będziemy starali się osiągnąć to m.in. poprzez bliską współpracę ze skupiającymi młodych ludzi organizacjami i stowarzyszeniami – dodaje.

O udział w projekcie mogą ubiegać się studenci i absolwenci uczelni wyższych w wieku 21-25 lat, którzy mają zaliczone sześć semestrów studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich i mogą pochwalić się odpowiednimi wynikami w nauce. W ramach postępowania kwalifikacyjnego sprawdzane będą również predyspozycje przywódcze oraz zdolności do analitycznego myślenia i wyciągania wniosków.

KGHM zaplanował trzystopniowy proces rekrutacji obejmujący analizę i ocenę profilu kandydata na podstawie informacji zawartych w aplikacji złożonej za pośrednictwem formularza, pisemny test wiedzy oraz rozmowę kwalifikacyjną. Organizatorzy zakładają, że do drugiej fazy postępowania przystąpi co najmniej 120 osób, z których 60 przystąpi do rozmów kwalifikacyjnych, w trakcie których wyłoniona zostanie docelowa grupa 30. uczestników I edycji Szkoły.

Zgłoszenia do projektu będą przyjmowane do dnia 31 lipca br., a test i rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone zostaną w Warszawie w ciągu jednego dnia pomiędzy 5 a 10 sierpnia.

Same zaplanowane w ramach projektu zajęcia potrwają łącznie osiem dni i odbędą się w terminach 22-25 sierpnia, 14-15 września oraz 28-29 września na terenie Warszawy lub w jej okolicach. Będąca organizatorem projektu Fundacja Innowacje i Dziedzictwo Kulturowe Revimine pokryje wszystkie koszty związane z dojazdami oraz zakwaterowaniem i wyżywieniem zakwalifikowanych uczestników.

W ramach projektu „Przewodnicy” KGHM wyszukiwać będzie obiecujących młodych ludzi, których wykształci w obszarach umiejętności, wiedzy oraz zdolności niezbędnych do pełnienia w niedalekiej przyszłości istotnych ról społecznych i biznesowych.

KGHM