Kledzik: Unowocześnimy Elektrownię Turów

4 września 2013, 13:20 Energetyka

Inwestycję odsiarczania spalin udało się wspólnie pozyskać wraz z naszą siostrzaną spółką z grupy Bilfinger. My, jako polska część Bilfingera odpowiadamy za część konstrukcyjną i budowlaną. Część systemową zrealizuje firma Babcock Noell – również z grupy Bilfingera – informuje prezes Bilfingera Piotr Kledzik.

– Wspólnie możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania dla energetyki. Odsiarczanie stanowi element unowocześniania całego kompleksu Elektrowni Turów. Cała inwestycja warta jest ok. 500 mln zł netto. Będzie to jedna z największych tego typu realizacji w sektorze polskiej energetyki, mająca istotne znaczenie dla rozwoju tego sektora, jak i dla ochrony środowiska – mówi w rozmowie z BiznesAlert.pl.

Doprowadzenie do pozyskania tego kontraktu trwało długo, uzyskaliśmy go po ciężkich bojach, były protesty. Cieszę się więc, że jesteśmy już po podpisaniu umowy i że możemy z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Pierwsze rozmowy z inwestorem są obiecujące i mam nadzieję, że wspólnie doprowadzimy w 2015 r. do zakończenia inwestycji – kończy.