Kloc: Przejęcie aktywów EDF przez PGE to repolonizacja energetyki

16 listopada 2017, 07:15 Energetyka

Odkupienie przez Polską Grupę Energetyczną od Francuzów Elektrowni Rybnik wraz z ośmioma elektrociepłowniami w największych polskich miastach to dobra i korzystna decyzja dla Polski. Zrepolonizowanie energetyki na Śląsku wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i Polaków – pisze Izabela Kloc, Przewodnicząca Komisji ds. UE Sejmu RP, Przewodnicząca Podkomisji ds. polityki energetycznej UE Sejmu RP, Komisja Skarbu i Energii Sejmu RP

Elektrownia Rybnik

Grupa PGE skorzystała ze świetnej okazji i dzięki kupionym aktywom umocni swoją pozycję na rynku energii oraz zostanie niekwestionowanym liderem rynku ciepła.

PGE stawia na rozwój nowych obszarów budowania biznesu, poprzez zaangażowanie we wsparcie start-upów, tworzenie ekosystemu elektromobilności w Polsce i akwizycję usług. Jest liderem na rynku energii i teraz również na rynku ciepłowniczym, będzie liderem innowacyjności oraz dynamicznego rozwoju wg deklaracji Prezesa PGE Henryka Baranowskiego. Co najważniejsze PGE S.A. jest gwarantem ciągłości pracy zakładów i ich dalszego rozwoju. Z nadzieją oczekujemy na Strategię Ciepłownictwa Grupy PGE, która – zgodnie z zapowiedziami – będzie zawierać plan rozwoju Elektrowni Rybnik.

Grupa PGE, jak przystało na lidera, ma pomysł jak rozwijać ekologiczny biznes, jakim jest produkcja prądu i ciepła jednocześnie. Zapowiadane inwestycje z pewnością wpłyną na poprawę jakości powietrza w wielu polskich miastach.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości, Parlamentarzyści Podkomisji nadzwyczajnej do spraw polityki energetycznej Unii Europejskiej oraz Komisji Skarbu i Energii wspierali działania Ministra Energii i Prezesa Zarządu PGE.

CIRE.PL