KO chce powołania stałej sejmowej Komisji ds. Klimatu

19 listopada 2019, 10:30 Alert

We wtorek złożymy projekt uchwały w sprawie powołania stałej sejmowej Komisji ds. Klimatu, która powinna działać ponad podziałami i zajmować się przeciwdziałaniem zmianom klimatu – poinformował poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Powstanie komisja ds. klimatu?

Sienkiewicz powiedział na konferencji prasowej, że nowa komisja ma być odpowiednikiem nowo powołanego Ministerstwa Klimatu i będzie „wypełniać zadania jakie ciążą na najważniejszym organie władz RP – Sejmie”.

Jak uzasadnili inicjatorzy, powołanie takiej komisji wynika z konieczności zajęcia się już w tej chwili skutkami zmian klimatycznych, które są już widoczne w Polsce i oddziałują na zdrowie Polaków, stan państwa, gospodarki, środowiska. Sienkiewicz zaznaczył także, że nie znamy dynamiki tego zjawiska. Dlatego – jego zdaniem – w Sejmie należy powołać forum, w którym posłowie będą mogli na bieżąco dyskutować o zmianach klimatycznych, czy spotykać się z urzędnikami państwowymi. Politycy KO zaznaczyli, że jest projekt uchwały ws powołania nowej sejmowej komisji, to propozycja ponad podziałami. Wyrazili nadzieję, że zostanie przyjęta jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu.

Polska Agencja Prasowa

Jakóbik: Polityk i technokrata a energia i klimat