Kobiety na elektryki. Rusza nowa kampania

15 maja 2018, 15:00 Alert
elektryk

Znane kobiety ze świata polityki, biznesu i sztuki będą testować zeroemisyjne pojazdy, a swoimi doświadczeniami podzielą się w internecie. Wszystko odbędzie się w ramach akcji „Kobieta za kółkiem elektryka” Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności (PSEM).

 

W ramach kampanii zostaną także przeprowadzone pokazowe lekcje na temat elektryczności i elektromobilności w wybranych przedszkolach i szkołach podstawowych.

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności chce dzięki tej akcji pokazać, że przejście na przyjazny dla środowiska transport tylko przez samorządy, nie rozwiąże narastającego problemu smogu.  Potrzebne są zmiany w skali globalnej, stąd też tak ważne jest zwiększanie świadomości społeczeństwa i podkreślanie zalet transportu zeroemisyjnego, a nieunikniona zmiana jaką jest przejście na elektromobilność przyniesie ze sobą w życiu każdego mieszkańca dużego miasta wiele przekształceń, których nie należy się obawiać.

Zapraszamy do śledzenia postępów kampanii na stronie internetowej kobietazakolkiemelektryka.pl oraz w mediach społecznościowych.