Kolejny protest Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Warszawie

23 maja 2019, 11:00 Alert
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów

W piątek 24 maja warszawska młodzież już po raz trzeci opuści szkołę, w celu walki z biernością polityków w sprawie postępujących zmian klimatu. Tym razem wyjdzie na ulice pod hasłem: „Strajkuj, zanim zrobi się gorąco!”  – poinformował Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (MSK).

– Kilka ulic w centrum będzie częściowo nieprzejezdnych. Pochód podzielony na dwa bloki (blok ogólny i blok z animacją dla dzieci) przejdzie od Ronda ONZ przez ul. Świętokrzyską, Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi do Rondo de Gaulle’a w godzinach 11:00 – 15:00. W trakcie przemarszu uczestnicy wykonają die-in, formę protestu symbolizującą wymieranie, polegającą na leżeniu grupy osób nieruchomo na ziemi przez pewien czas – czytamy w komunikacie.

Jak informują organizatorzy MSK oprócz tego strajk odbywa się również w 16 innych polskich miastach i w ok. 2000 miast na całym świecie.  Tak samo jak w marcu, i tym razem w protestach klimatycznych weźmie udział młodzież z ponad 100 państw. Jednymi z głównych postulatów strajkujących w Polsce są: wprowadzenie edukacji środowiskowej do szkół, oraz wdrożenie zaleceń IPCC przez polski rząd

„My polska młodzież, nie spoczniemy, dopóki nie wymusimy na politykach zdecydowanych działań zapobiegających zapaści naszego życia.”, można przeczytać na stronie wydarzenia na facebook’u. Organizatorzy strajku podkreślają też, że mimo prowadzenia demonstracji przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, ważna jest obecność wszystkich grup wiekowych.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny