Komunikacja zastępcza na trasie kolejowej Szczecin – Świnoujście

3 sierpnia 2015, 13:15 Infrastruktura
csm_foto-tory-ogolnie_01_6bae592bd2

Ze względu na uszkodzenie toru, kursowanie pociągów na trasie Szczecin – Świnoujście odbywa się z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej. Takie rozwiązanie wstępnie planowane jest do czwartku.

PKP Intercity: ze Świnoujścia do Wysokiej Kamieńskiej zastępcza komunikacja autobusowa, a dalej pociągi. Ze Szczecina w kierunku Świnoujścia pociągi będą dojeżdżać do Wysokiej Kamieńskiej i dalej autobusy.

Przewozy Regionalne: ze Świnoujścia do Warnowa zastępcza komunikacja autobusowa, a dalej pociągi. Podobnie od Szczecina do Warnowa pociągi, a z Warnowa do Świnoujścia autobusy.

Wprowadzono dodatkowe komunikaty dla podróżnych na stacjach i przystankach. O zmianach w komunikacji informują pasażerów drużyny konduktorskie. Wprowadzenie zastępczej komunikacji powoduje wydłużenie czasu przejazdu.
Przepraszamy pasażerów za utrudnienia.

Działania techniczne

Usuwanie wykolejonego taboru – trzynastu pustych cystern i naprawa toru szacowane jest na 3 – 4 dni. Podniesienie wagonów pozwoli ocenić stan toru i czas naprawy. Służby techniczne działają bez przerwy. Położenie toru w głębokim przekopie utrudnia pracę sprzętu i wymaga precyzyjnych działań ekipy technicznej. Teren jest zabezpieczony nie ma zagrożenia dla środowiska.

Wczoraj, 2 sierpnia przed godz. 17.00 pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin – Świnoujście wykoleiły się puste cysterny pociągu ORLEN Koltrans relacji Świnoujście – Płock. Nie było poszkodowanych i zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska. Natychmiast zabezpieczono teren, zorganizowano zastępczą komunikacje dla pasażerów i przygotowano działania techniczne związane z usuwaniem skutków zdarzenia.

Dziś 2 sierpnia przed godz. 17.00 pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin – Świnoujście wykoleiły się puste cysterny pociągu ORLEN Koltrans relacji Świnoujście – Płock. Nie ma poszkodowanych. Nie było zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska.

Obecnie najważniejsze działania związane są z zapewnieniem przejazdu pasażerów. Organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa przez PKP Intercity i Przewozy Regionalne Powołany został specjalny zespół złożony z przedstawicieli przewoźników oraz PLK, który zapewni organizacje ruchu w czasie usuwania skutków zdarzenia. Komunikacja zastępcza będzie obowiązywała jutro. Wówczas określony zostanie czas usuwania wykolejonego taboru.

Działania związane z usuwaniem wykolejonych wagonów przygotowują służby techniczne. Na miejsce jedzie specjalny pociąg techniczny. Wcześniej komisja zbierze dane, które będą podstawą do ustalenia przyczyn zdarzenia.

Pasażerowie jadący ze Świnoujścia na odcinku Świnoujście – Warnowo oraz Świnoujście – Lubiewo -Warnowo podróżują zastępczą komunikacją autobusową, a następnie z Warnowa do Szczecina jadą pociągiem zastępczym.

Pociągi jadące w kierunku Świnoujścia dojeżdżają do Warnowa, a następnie od Warnowa do Świnoujścia zapewniona jest zastępcza komunikacja autobusowa.

Wprowadzono dodatkowe informacje na stacjach i przystankach. Podróżni PKP Intercity otrzymują napoje i drobny poczęstunek w pociągach i na dworcach.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.