MAP powołał zespół do konsolidacji spółek sektora paliwowo-gazowego

18 grudnia 2020, 14:30 Alert
PKN Orlen fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki
PKN Orlen fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki

Ministerstwo aktywów państwowych powołało zespół do spraw konsolidacji spółek polskiego sektora paliwowo-gazowego, w tym PKN Orlen, Grupy Lotos, PGNiG. MAP opublikowało zarządzenie w tej sprawie w Dzienniku Urzędowym.

Współpraca i rekomendacje

– Do zadań zespołu będzie należało prowadzenie prac dotyczących konsolidacji spółek polskiego sektora paliwowo-gazowego, obejmującej PKN Orlen, Grupę Lotos oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, w ramach wykonywania przez ministra aktywów państwowych praw z akcji tych spółek należących do Skarbu Państwa.

– W ramach wykonywania zadań, o których mowa w ust. 2, zespół współpracuje z profesjonalnymi doradcami Skarbu Państwa oraz wypracowuje rekomendacje dla ministra aktywów państwowych i Rady Ministrów dotyczące decyzji tych organów wynikających z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 16 grudnia 2016 roku o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 735), które mogą się wiązać z konsolidacją spółek, o których mowa (…) – czytamy w rozporządzeniu. Przewodniczącym zespołu będzie dyrektor departamentu nadzoru.

Ministerstwo Aktywów Państwowych/Bartłomiej Sawicki 

RAPORT: Wszystko o fuzji Orlen-Lotos