Kopacz: Rząd dofinansuje remont Mostu Łazienkowskiego

19 lutego 2015, 10:00 Drogi

Podczas konferencji prasowej po ostatnim posiedzeniu rządu premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że rząd dofinansuje remont Mostu Łazienkowskiego.

– Rzeczywiście w tej sprawie miałam się spotkać z ministrem finansów, Mateuszem Szczurkiem. Jednak minister brał udział w posiedzeniu Rady unijnych ministrów finansów Ecofin, więc nie był obecny na posiedzeniu rządu – poinformowała podczas konferencji prasowej prezes Rady Ministrów, Ewa Kopacz.
Jej zdaniem nie znaczy to wcale, że o sprawie pomocy finansowej rządu w remoncie Mostu Łazienkowskiego nie rozmawiała z ministrem.

– Szacunek wstępny kosztów naprawy oraz szacunek strat będzie ogłoszony dopiero pod koniec tygodnia – mówiła dalej premier. – Taką informację uzyskaliśmy z warszawskiego ratusza. Dopiero znając rzeczywistą skalę tych strat powstanie kosztorys dotyczący kosztów ich naprawy. Rozmawiałam nie tylko z przedstawicielami ministerstwa finansów, ale i z innymi ministerstwami.

Ewa Kopacz przypomniała, że, jak wiadomo w przypadku klęsk żywiołowych, istnieją możliwości skorzystania ze specjalnej puli pieniędzy rządowych.
– Ponieważ sprawa jest poważna i dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w stolicy Polski, dołożę wszelkich starań, aby wsparcie od rządu w tej konkretnej sprawie popłynęło do miasta

Źródło: TVN24.pl