Dziewięciu górników zostało poszkodowanych po wstrząsie w kopalni Murcki-Staszic

1 lipca 2019, 17:00 Alert
Kopalnia

Dziewięciu górników zostało poszkodowanych w wyniku silnego wstrząsu, do którego doszło w poniedziałek po południu w katowickiej kopalni Murcki-Staszic – podała Polska Grupa Górnicza (PGG), do której należy kopalnia. W zakładzie trwa akcja ratownicza – pod ziemią pozostało dwóch górników.

Wstrząs został zaliczony do kategorii wysokoenergetycznych; wstępnie jego magnitudę szacuje się na 2,66 w popularnej skali Richtera. Jak poinformował PAP rzecznik PGG Tomasz Głogowski, wstrząs wystąpił o godzinie 14.12 w rejonie drążonego wyrobiska chodnikowego – pracowało tam dziewięciu górników. Wszyscy zostali w różnym stopniu poszkodowani.

„Trzech pracowników wyjechało już na powierzchnię, czterech innych jest transportowanych. Pod ziemią pozostaje dwóch górników, o stanie których nie mamy na razie informacji” – powiedział rzecznik.

W kopalni rozpoczęto akcję ratowniczą, której celem jest dotarcie do dwóch pozostających pod ziemią pracowników i przetransportowanie ich na powierzchnię. Nie wiadomo w jakim są stanie. Nie ma też na razie szczegółowych informacji o stanie i charakterze obrażeń pozostałych poszkodowanych górników.

Polska Agencja Prasowa