Kościelniak: Rozbudowa Elektrowni Ostrołęka nie jest zagrożona (ROZMOWA)

9 sierpnia 2017, 12:15 Energetyka
Elektrownia Ostrołęka 1
Elektrownia Ostrołęka

FLESZ BiznesAlert.pl nagrał rozmowę z wiceprezesem Grupy Energa ds. finansowych Jackiem Kościelniakiem o rozbudowie elektrowni Ostrołęka. Jego zdaniem nie ma zagrożeń dla realizacji projektu.

BiznesAlert.pl: Czy projekt budowy elektrowni Ostrołęka jest w jakiś sposób zagrożony albo uzależniony od ustawy o rynku mocy czy ewentualnych zapisów pakietu zimowego?

Jacek Kościelniak: Realizacja tej inwestycji jest zależna od wielu czynników. Na chwilę obecną na podstawie dialogu konkurencyjnego przygotowywana jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia. Przebieg procesu inwestycyjnego odbywa się zgodnie z planem, a my staramy się, by nie został on naruszony.

Myślę, że w przyszłym roku będziemy mogli mówić o kolejnych etapach tego postępowania. Jako Grupa Energa również bierzemy udział w tym procesie – mamy możliwość zgłaszania swoich uwag odnośnie do projektowanej ustawy. Mamy nadzieję, że zostaną one uwzględnione i cała ustawa o rynku mocy uwzględni również sprawę elektrowni Ostrołęka C, która ma być obiektem nowoczesnym, emitującym śladowe ilości CO2 i decydującym o bezpieczeństwie energetycznym północno-wschodniej części Polski. Zadaniem Grupy Energa jest dbałość o polskie bezpieczeństwo energetyczne. Na chwilę obecną nie widzimy zagrożenia dla budowy elektrowni Ostrołęka, projekt ten jest już na bardzo zaawansowanym etapie inwestycyjnym.

Rozmawiał Piotr Stępiński

Wiceprezes Grupy Energa ds. finansowych Jacek #Kościelniak o rozbudowie #ElektrowniaOstrołęka #FLESZ #energetyka

Opublikowany przez BiznesAlert.pl na 9 sierpnia 2017