Kowalski: Krótki termin zgłoszeń po akcje TK Telekom PKP może budzić niepokójbo

21 października 2014, 13:59 Infrastruktura
Bogusław Kowalski DW

PKP SA zaprosiły do negocjacji w sprawie nabycia 769.801 udziałów w TK Telekom o wartości nominalnej 500 zł każdy i łącznej wartości nominalnej 384.900.500 zł, uprawniających do 100% głosów na Zgromadzeniu Wspólników Spółki. Firma mCorporate Finance, związana z mBankiem (wcześniej BRE Bankiem) pełni rolę wyłącznego doradcy PKP w procesie sprzedaży udziałów TK Telekom. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października 2014 r. Oferty wstępne, należy składać w siedzibie mCF do 19 listopada 2014 r.

– Nie ma takiego ryzyka, by przyszły właściciel 100 proc. udziałów w TK Telekom, miał manipulować posiadanymi, dzięki przejęciu spółki, informacjami czy oddziaływać niezgodnie z intencją sprzedającego – przekonuje w rozmowie z naszym portalem Bogusław Kowalski, ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, b. wiceminister transportu.

Tym bardziej, że jego zdaniem obecnie istnieją systemy, które zabezpieczają przed wyciekiem informacji, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

– Jeżeli na zgłoszenia do negocjacji w sprawie nabycia wszystkich udziałów w spółce TK Telekom PKP SA dały termin zaledwie 10 dni – to jest to krótki czas (sama oferta jest dość skomplikowana), może to budzić niepokój – uważa dalej ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. – A także podejrzenie, że przyjęte będą oferty tylko tych firm, które są przygotowane wcześniej. Choć być może chodzi o zaaranżowanie zainteresowania sprawą sprzedaży TK Telekom na rynku. Tak więc niekoniecznie musi to być niebezpieczne – przypuszcza Bogusław Kowalski.