Wciąż nie wiemy kto zastąpi Macieja Bando w fotelu prezesa URE

17 czerwca 2019, 11:30 Alert
URE
Siedziba URE / fot. Piotr Stępiński, BiznesAlert.pl

Nadal nie wiadomo kto zastąpi Macieja Bando w fotelu prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Centrum Informacyjne Rządu informuje w rozmowie z BiznesAlert.pl, że nabór na stanowisko szefa regulatora jest w toku.

– Nabór na stanowisko Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki jest w toku. Po jego zakończeniu informacja o wynikach zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu i Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szczegółowe informacje dotyczące terminów znajdują się w art. 21. ustawy z 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne – czytamy w odpowiedzi CIR na pytania BiznesAlert.pl.

Nie wiadomo również kto zgłosił się do konkursu, ponieważ zdaniem CIR informacje na ten temat nie są publiczne.

Kadencja Macieja Bando skończyła się 1 czerwca. Portal BiznesAlert.pl informował, że nadal pełni on funkcję prezesa URE. Zgodnie z Prawem Energetycznym, prezes URE pełni funkcję do czasu powołania jego następcy.

30 kwietnia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała ogłoszenie w sprawie naboru na następcę Prezesa URE. Mimo że czas na zgłoszenia minął 16 maja, nadal nie jest znane nazwisko nowego szefa regulatora rynku energii w Polsce.

Piotr Stępiński