Śmigłowce Leonardo pomogły w ratowaniu ofiar powodzi

15 grudnia 2017, 10:00 Alert
powódź Włochy
Wojsko pomagało ofiarom powodzi (fot. mat. prasowe)

Włoskie służby zdołały uratować 52 mieszkańców prowincji Reggio Emilia, która została nawiedzona przez powódź. Wykorzystano przy tym śmigłowce HH-139 i HH-101 firmy Leonardo.

Ratownicy pomagali osobom uwięzionym na dachach mieszkań, budynków i biur. Aby przyspieszyć prowadzenie działań,w mieście Lentignone zbudowano mobilną stację radiową i wieżę kontrolną. Dzięki temu żołnierze z 15. Pułku Włoskich Sił powietrznych mogli bezpiecznie i skutecznie pomagać poszkodowanym.

15 Pułk Włoskich Sił Powietrznych zapewnia – 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku – pomoc osobom znajdującym się w niebezpieczeństwie, jak również, współdziała  w realizacji misji z zakresu użyteczności publicznej, takich jak poszukiwanie zaginionych na morzu lub w górach, transport sanitarny chorych w nagłych przypadkach zagrażających życiu.

Leonardo Helicopters

Wojsko pomagało ofiarom powodzi fot. mat. prasowe

Poziom wykształcenia załogi, parametry techniczne maszyn będących na wyposażeniu pułku, a także wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu oraz technik, tak jak na przykład używanie noktowizorów, często sprawiają, że Włoskie Siły Powietrzne są jedyną formacją, która jest w stanie działać z sukcesem w przypadku pojawienia się sytuacji kryzysowych, dzięki na przykład możliwości realizacji misji w dzień jak i w nocy oraz w złych warunkach pogodowych. Od momentu powstania aż do dziś załogi 15 Pułku uratowały około 7200 osób będących w niebezpieczeństwie zagrażającym życiu.

Leonardo