Morawiecki: Współpraca ze sztuczną inteligencją to przyszłość

13 czerwca 2018, 10:53 Innowacje
35151547_10211796787186363_398274220028592128_n
Premier Mateusz Morawiecki na konferencji impact'18. Fot. BiznesAlert.pl

– Stanisław Lem powiedział, że dowodem na istnienie sztucznej inteligencji będzie rozmowa robota z człowiekiem. Sophia jest dowodem na to, że to się stało. Mam nadzieję, że sztuczna inteligencja będzie w przyszłości współpracować z człowiekiem – powiedział premier Mateusz Morawiecki na inauguracji konferencji impact’18.

Innowacje a cud gospodarczy

– Geniusz Polaków zainicjowany lata temu za granicą dzisiaj może rozwijać się w Polsce. Cieszę się, że warunki do tego są coraz lepsze – mówił premier. Powiedział, że Polska przechodzi teraz fundamentalne zmiany w administracji publicznej. – Dzisiaj systemy informatyczne integrują się szybciej niż państwa. Myślimy o platformach, które będą wspierać rozwiązania, które przyniosą nam oszczędności, które potem będziemy mogli przeznaczyć na edukację i naukę. Wygrywamy z przestępczością podatkową, która przyczynia się do małego „cudu gospodarczego” Polski – mówił Morawiecki.

– Sprawna, mocna administracja publiczna polega na zdolności do adaptacja. Przesuwamy zamówienia publiczne w kierunku przedsiębiorców i start-upów, ponieważ wierzymy, że przyczyni się to do innowacyjności polskiej gospodarki – powiedział. – To, co podoba mi się w innowatorach to to, że małe start-upy są w stanie wyprzedzać gigantów. Potrzebujemy nowych natchnień, chcemy wspierać słabszych i poszkodowanych, współpracować z przedsiębiorcami.