ME pracuje nad ustawą, która pozwoli zwiększyć udział OZE w miksie

18 marca 2019, 16:00 Alert
oze wiatraki
fot. Pixabay

Ministerstwo Energii prowadzi prace nad nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), który ma umożliwić przeprowadzenie aukcji OZE w 2019 r. i w efekcie pozwolić Polsce osiągnąć cel w zakresie 15% udziału energii z OZE w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r., wynika z wypowiedzi wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego.

„Pracujemy nad sektorem odnawialnych źródeł energii. W tym roku będziemy mieli drugą nowelizację ustawy o OZE. Po przeprowadzeniu aukcji OZE powinniśmy mieć zakontraktowane całe 15%, jeśli chodzi o 2020 r.” – powiedział Tobiszowski dziennikarzom w Katowicach. Dodał, że trwają prace nad kolejną nowelizacją tej ustawy. „Dążę do tego, żeby nowelizacja ustawy OZE była w maju” – powiedział.

Z kolei ustawa dotycząca morskiej energetyki wiatrowej w założeniach powinna być uchwalona do jesieni tego roku. „Będę chciał gdzieś do końca maja zrobić resume prac nad tą ustawą” – zapowiedział wiceminister. Podkreślił, że offshore jest w perspektywie branżą istotną nie tylko z punktu widzenia energetyki i środowiska, ale także wspierającą rozwój gospodarczy. „Uważam, że tak ustawa powinna być do jesieni” – podsumował.

Polska Agencja Prasowa