Kurtyka: Dajemy głos młodzieży, bo to do niej będzie należała przyszłość planety

31 sierpnia 2020, 11:15 Środowisko
Młodzieżowa Rada Klimatyczna
Inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Fot. BiznesAlert.pl

Minister klimatu Michał Kurtyka otworzył obrady Młodzieżowej Rady Klimatycznej online. Jej celem jest współpraca z resortem na rzecz stworzenia prawa promującego ochronę klimatu.

– Młodzi ludzie zdecydowali się poświęcić czas do wspólnej refleksji z nami na temat tego, jak powinna rozwijać się nasza cywilizacja, nasz kraj, jak powinny działać nasze województwa i regiony – ocenił gospodarz konferencji. – To wyzwanie związane z polityką klimatyczną, ekologiczną i środowiskiem jest bardzo osobiste. To nie tylko technika i technologia, od których dużo zależy, ale też nasze osobiste zaangażowanie i aktywność – mówił minister Kurtyka.

– Liczymy na to, że zwiększą Państwo udział młodych ludzi w kształtowaniu postaw ekologicznych wokół siebie dzięki doświadczeniu pracy z ministerstwem – deklarował Michał Kurtyka. Rada ma spotykać się regularnie i mieć charakter opiniodawczy. – To ciało z zasady poza podziałami organizacyjnym i politycznymi. Dajemy głos młodym ludziom, bo to do nich będzie należała przyszłość naszej planety. Polska potrzebuje młodych ludzi, ich energii i zaangażowania, którzy będą gotowi przeznaczyć swój czas dla wspólnoty. Nasze społeczeństwo obywatelskie jest aktywne, ale mamy jeszcze wiele do zrobienia.

– Młodzieżowa Rada Klimatyczna będzie dla nas swoistą szkołą zaangażowania społecznego i dialogu – podsumował Kurtyka.

Opracował Wojciech Jakóbik

Jakóbik: Dlaczego nie pójdę na Młodzieżowy Strajk Klimatyczny? (FELIETON)