Minister energii jest za umieszczeniem regulacji o offshore w ustawie o OZE

27 września 2019, 10:45 Alert
oze wiatrak
fot. Pixabay

Minister energii Krzysztof Tchórzewski ocenia, że regulacje dotyczące rozwoju morskiej energetyki wiatrowej powinny być raczej uwzględnione w ustawie o OZE, a nie w oddzielnej ustawie.

Minister energii o offshore

Pytany o stan prac nad regulacjami w sprawie offshore, minister energii odpowiedział: „Pytanie, czy musi być osobna ustawa czy zmiana ustawy o OZE, bo przyzwyczailiśmy się, że ta ustawa w związku z potrzebami jest odpowiednio modyfikowana. W moim przekonaniu to powinien być raczej rozdział w ustawie o OZE, choć wielu zwolenników osffshore uważa, że to powinna być osobna ustawa”.

„Z punktu widzenia treści to wszystko jedno, z punktu widzenia efektywności uchwalania, uchwalanie zmiany ustawy jest proceduralnie dużo szybsze i sprawniejsze. Prace trwają” – dodał Tchórzewski w rozmowie z dziennikarzami w kuluarach Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach.

Podczas wrześniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy Piotr Czopek, dyrektor departamentu energetyki odnawialnej i rozproszonej w ME, zapowiadał, że projekt regulacji dotyczących morskiej energetyki wiatrowej powinien się pojawić w przestrzeni publicznej w ciągu dwóch miesięcy.

Polska Agencja Prasowa

Tchórzewski: Odejście Polski od węgla w 2030 roku to mrzonka