PARP wesprze ML System w produkcji szyb wytwarzających energię elektryczną

21 września 2020, 15:45 Alert
Siedziba firmy ML System. Fot. ML System
Siedziba firmy ML System. Fot. ML System

ML System otrzyma dofinansowanie na rozwój projektu strategicznego o nazwie Active Glass. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przekaże na ten cel prawie 88,5 miliona złotych – informuje firma.

Dofinansowanie i szyba zespolona

Zarząd ML System przedstawił raport, w którym informuje, że w dniu 21 września 2020 roku firma otrzymała od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości decyzję o dofinansowaniu projektu Active Glass. Umożliwi to spółce wprowadzenie na rynek szyby zespolonej, która będzie generowała energię elektryczną.

ML System chce sprzedawać innowacyjny element na rynek w pierwszej połowie 2021 roku. – Przyznany grant ma fundamentalne znaczenie dla realizacji celów przedstawionych w niedawno ogłoszonej strategii. To znaczący krok w kierunku nowej ery kwantowej w ML System. Chcemy osiągnąć 400 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2024 roku, przy wzrośnie marży EBITDA – zaznacza Dawid Cycoń, prezes ML System.

Zdaniem firmy, inwestycja jest niezbędna, ponieważ pozwoli zaspokoić popyt na szyby fotowoltaiczne z powłoką kwantową. Przedsięwzięcie zwiększy poziom uniezależnienia się od łańcucha dostaw z Azji, ponieważ wszystkie komponenty będą wytwarzane w Europie.

ML System/Jędrzej Stachura

Tauron chce wybudować 300 MW w fotowoltaice do 2025 roku