Młodzieżowy Strajk Klimatyczny bierze się za Black Friday

27 listopada 2019, 07:15 Alert

W piątek 29 listopada odbędzie się kolejny protest organizowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, tym razem pod hasłem “Dosyć słów, teraz czyny”. Po wrześniowej mobilizacji przedstawicielki i przedstawiciele największych partii politycznych w Polsce podpisali postulaty naszego ruchu, tym samym deklarując ich realizację. Opuszczamy szkołę, by pokazać, że nie poprzestaniemy na słowach i obietnicach, ponieważ potrzebne są realne działania. Katastrofa klimatyczna nie poczeka na odpowiedni moment – alarmują organizatorzy.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów

Przemarsz zacznie się o godzinie 10:00 na Placu Bankowym, przejdzie przez ulice: Senatorską, Trębacką, Krakowskie Przedmieście przy pałacu prezydenckim, Królewską, Marszałkowską i zakończy się na Placu Defilad. Odbędą się tam główne przemówienia i szczegółowe omówienie sześciu postulatów. Liczymy, że będzie to kolejny liczny i głośny strajk, który utwierdzi ludzi w przekonaniu, że nie damy zabrać sobie przyszłości. Będziemy rosnąć i napierać, aż kryzys nie zostanie zażegnany.

29 listopada to data szczególna również ze względu na odbywający się Black Friday, oraz zbliżający się COP 25, o czym też będziemy komunikować. Chcielibyśmy, by ludzie zamiast stać w kolejkach, poszli na nasz strajk. W obliczu katastrofy nic nie jest ważniejsze, niż jej powstrzymanie – piszą organizatorzy marszu.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Perzyński: Młodość i wiarygodność. O spotkaniu z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym (FELIETON)