font_preload
PL / EN
Alert PAP 16 października, 2018 godz. 12:30   
REDAKCJA

Będą zmiany w podatku od wydobycia miedzi i srebra. Skorzystają samorządy i branża

Mateusz Morawiecki Mateusz Morawiecki, fot. flickr.com/premierrp

Od podatku od wydobycia miedzi i srebra będzie można odliczać darowizny dla lokalnych samorządów – poinformował we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki.

Korzyść dla samorządów

„Pewna część kwoty podatku miedziowego będzie mogła zostać przeznaczona na cele związane z działalnością samorządu lokalnego, będzie odliczona od podatku, czyli z ewidentną korzyścią dla mieszkańców, a pieniądze zostaną w społeczności lokalnej” – mówił Morawiecki. „Zależy nam na tym, żeby rozwój gospodarki służył wszystkim obywatelom” – dodał.

Szef rządu powiedział też, że to promocja dobrego modelu współpracy między państwem a samorządem. „Wydaje się, że znaleźliśmy bardzo dobrą formułę, nad którą zresztą będziemy dalej, w kolejnych miesiącach pracować, żeby ją jeszcze poprawiać na korzyść rozwiązań lokalnych” – zaznaczył.

Morawiecki dziękował też posłowi PiS Krzysztofowi Kubówowi i ministrowi Adamowi Lipińskiemu, którzy – jak mówił – „bardzo intensywnie zabiegali o to, żeby doprowadzić do pewnych zmian, korzystnych dla mieszkańców i środowisk, które działają na terenie zagłębia miedziowego”.

Polska Agencja Prasowa