Moskwa i Vestager porozmawiają o Gazpromie oraz Fit for 55

20 grudnia 2021, 08:30 Alert
2fe7eeed-96e7-48cb-9a8e-3efbc46382b1
Budynek Komisji Europejskiej w Brukseli / fot. Wojciech Jakóbik/BiznesAlert.pl

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa spotka się z unijną komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Tematem rozmów w Brukseli będzie sytuacja na rynku gazu i działania Gazpromu. Minister weźmie również udział w Radzie ENVI (Rada Środowiskowa), podczas której zostaną omówione kwestie Fit for 55.

Minister Anna Moskwa jest w Brukseli i weźmie udział w spotkaniu z unijną komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Będą rozmawiać o sytuacji na rynku gazu i działaniach Gazpromu. – W poniedziałek będę się widzieć z komisarz Vestager, będę po raz kolejny apelowała o uruchomienie postępowania monopolistycznego, które będzie mogło wyciągnąć sankcje i zapobiec na przyszłość takim działaniem – powiedziała minister Anna Moskwa podczas piątkowej konferencji.

– Cały czas dążymy do tego, aby praktyki monopolistyczne Gazpromu zostały zaprzestane i nie powtórzyły się w przyszłości – mówiła w ubiegłym tygodniu.

Anna Moskwa weźmie również udział w Radzie ENVI, podczas której zostanie poruszony temat pakietu Fit for 55. – Polska nie jest uczestnikiem biernym prac nad tym dokumentem. Nad każdą z dyrektyw pracujemy i przygotowujemy rozwiązania. Czuję się odpowiedzialna za pakiet i wiem, że mamy dobry zespół, który będzie negocjował odpowiednie rozwiązania – podkreślała minister w rozmowie z RMF FM.

Jędrzej Stachura

Moskwa: Polska nie mogła przyjąć konkluzji szczytu Rady Europejskiej