PGE po raz kolejny mecenasem Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

23 maja 2018, 13:15 Alert

Tegoroczny, 57. „Muzyczny Festiwal w Łańcucie”, odbywa się w dniach 19-27 maja. Po raz kolejny mecenasem wydarzenia, które zyskało już zasłużoną, światową renomę, jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Fot. BiznesAlert

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją 57. „Muzyczny Festiwal w Łańcucie” zainaugurował w sobotę, 19 maja, wieczorny koncert plenerowy w zamkowym parku dawnej rezydencji Lubomirskich i Potockich. Wzięli w nim udział soliści, balet, chór i orkiestra Opery Lwowskiej, którzy wykonali „Bal maskowy” G. Verdiego – arcydzieło sztuki operowej. Z kolei w niedzielę, 20 maja, podczas kolejnego pleneru zaprezentowali się artyści Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. W ich wykonaniu zabrzmiał musical „Skrzypek na dachu” bijący rekordy popularności na całym świecie.

W programie tegorocznego Festiwalu znalazły się także m.in. występy: Tomasz Konieczny – światowej sławy bas/baryton, przy asyście fortepianowej Lecha Napierały – sławnego polskiego pianisty mieszkającego na stałe w Wiedniu, recital Georgijs Osokinsa – łotewskiego pianisty, koncert rosyjskiego wirtuoza skrzypiec Vadima Repina oraz wybitnego pianisty Andrei Korobeinikova, występ Aleksandry Kurzak – sopran i Roberto Alagna – tenor, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Wojciecha Rajskiego, a także występ, obchodzącego 50-lecia działalności artystycznej, Kwartetu Wilanów i koncert A BU – 18-letniego, utalentowanego pianisty jazzowego z Pekinu.

Tegoroczny 57 „Muzyczny Festiwal w Łańcucie” zakończy występ Polskiej Opery Królewskiej w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej, która zaprezentuje „Wesele Figara” – operę buffa z muzyką W. A. Mozarta i mistrzowskim librettem Lorenzo Da Ponte.

Od samego początku w formule łańcuckiego Festiwalu mieszczą się recitale wybitnych śpiewaków i instrumentalistów, gwiazd estrady, a także koncerty renomowanych orkiestr i zespołów kameralnych. Galowym występom towarzyszą sesje naukowe i warsztaty muzyczne. Koncerty w ramach Festiwalu odbywają się w miejscach, które współgrają z charakterem prezentowanych dzieł – Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie, zamkowym parku, gdzie mają miejsce koncerty plenerowe, oraz sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej.

PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera to prestiżowe wydarzenie kulturalne od kilku lat.

Polska Grupa Energetyczna