Mytaxi match – nowy sposób na tańsze taksówki. Wygryzie Ubera?

13 września 2017, 14:30 Alert

Dzielenie kosztów przejazdu taksówką – taką usługę wprowadza w Warszawie firma mytaxi. Dzięki niej klienci będą mogli zapłacić za przejazd nawet 50 proc. mniej niż dotychczas.

Mytaxi match
Nowa usługa początkowo będzie dostępna tylko w niektórych dzielnicach Warszawy (fot. mytaxi)

O planach uruchomienia nowej usługi przez mytaxi informowaliśmy już we wtorek. Wtedy jednak nie było wiadomo, na czym dokładnie ma polegać nowa oferta. W środę przedstawiciele mytaxi oficjalnie ogłosili na konferencji prasowej, że chodzi o wariację na temat carpoolingu, czyli wspólnych przejazdów jednym samochodem.

Zasada działania jest prosta – w aplikacji służącej do zamawiania taksówek wystarczy zaznaczyć opcję zabrania do samochodu innych pasażerów, których trasa podróży częściowo lub w całości pokrywa się z naszą. Rachunek jest dzielony między podróżnych. Jeżeli żaden z pasażerów nie będzie akurat jechał “w naszą stronę” i tak dostaniemy 25-procentową zniżkę na kurs.

Zasięg mytaxi match w Warszawie

Projekt został pilotażowo uruchomiony w Warszawie jako pierwszym mieście w Europie. W zasięgu usługi na razie nie znajdzie się cała stolica – mytaxi match nie będzie można zamawiać np. w Ursusie, części Włoch oraz Wilanowa, Wawra, Białołęki czy Rembertowa. W ramach usługi będzie można wyjechać poza obszar działania usługi. Mytaxi nie wyklucza, że nowa funkcjonalność będzie z czasem rozszerzana o inne dzielnice i miasta.

Obniżenie kosztów przejazdu może skłonić klientów do wybrania mytaxi zamiast np. Ubera.

 

Mytaxi

Zasięg usługi w Warszawie

Więcej informacji na temat mytaxi match jest dostępnych na stronie firmy.

BiznesAlert.pl