Naimski: Baltic Pipe bez opóźnień

18 lipca 2018, 13:03 Energetyka
Piotr Naimski
Piotr Naimski, fot. naimski.pl

– Baltic Pipe ma przychylność urzędów w Dani, Szwecji, w Polsce. Sposób prowadzenia tych kwestii w krajach, z którymi musimy mieć kontakt, jest inny niż u nas. Najtrudniej jest w Szwecji, przez system konsensualny wszystkich ze wszystkimi na każdym etapie. To powoduje wydłużenie procesu – powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej dr Piotr Naimski podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. energii i Skarbu Państwa.

Podkreślił, że nie ma wątpliwości wobec samego projektu. Stwierdził, że Polska dąży do tego, by możliwie jak najszybciej uzyskać potrzebne zezwolenia. – Za każdym razem zależy nam na tym, aby przyspieszyć ten proces. Niby 2022 rok jest daleko, ale nie oznacza to, że mamy zbyt wiele czasu. Tam, gdzie możemy, to skracamy (procedury – przyp. red.). Mamy również w ramach rządu powołany międzyresortowy zespół ds. Baltic Pipe. Na tym poziomie koordynujemy nasze działania – powiedział.

Ponadto minister Naimiski podkreślił, że jest spokojny o realizację projektu. – Wszystkie elementy, które były przewidziane w harmonogramie są wykonywane w terminie. Wszystko jest realizowane bez opóźnień – mówił.