Najwięcej dróg szybkiego ruchu powstanie na Mazowszu

3 marca 2016, 12:45 Drogi

Jak wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej PMR, dotyczącego sektora budowlanego w Polsce, długo wyczekiwane przyspieszenie w budownictwie drogowym jest już coraz bliżej, jednak w poszczególnych regionach kraju będzie ono miało różną siłę. Liderem będzie województwo mazowieckie.

Dzięki imponującej liczbie inwestycji drogowych zakontraktowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w dwóch ostatnich latach, w tym roku spodziewana jest dwucyfrowa dynamika rynku budownictwa drogowego. Jednak będzie to dopiero wstęp do intensywnej rozbudowy sieci w latach 2017-2018.

Według raportu PMR, w najbliższych latach największa kumulacja inwestycji drogowych wystąpi w województwie mazowieckim, głównie dzięki rozrastającej się sieci drogowej wokół Warszawy. Według stanu na marzec 2016 roku w regionie stołecznym zakontraktowane było około 190 km dróg szybkiego ruchu, z czego większość jednak nie doczekała się jeszcze rozpoczęcia fizycznej budowy.

Drugie pod względem aktualnej długości zakontraktowanych dróg ekspresowych i autostrad – jest województwo dolnośląskie (165 km).

Natomiast spadku aktywności w drogownictwie w najbliższym czasie analitycy z PMR spodziewają się w województwach lubuskim, łódzkim i świętokrzyskim.

Źródło: Polska Agencja Prasowa