Norbert Lenkiewicz został nowym głównym geologiem kraju

10 sierpnia 2020, 14:00 Alert
Norbert Lenkiewicz. Źródło: Ministerstwo Środowiska
Norbert Lenkiewicz. Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dyrektor Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych Norbert Lenkiewicz został powołany na stanowisko głównego geologa – pełnomocnika ministra środowiska do spraw geologii oraz polityki surowcowej państwa.

– Pełnomocnik ministra środowiska jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył również aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych warszawskich kancelariach prawnych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa. Specjalizuje się w procedurze administracyjnej, prawie energetycznym oraz gospodarczym. Brał udział w licznych procesach legislacyjnych dotyczących przedsiębiorczości w branży energetycznej – podaje resort.

– Jako ekspert Polskiej Izby Paliw Płynnych oraz Warszawskiego Seminarium Aksjologii Administracji w Warszawie zajmował się badaniem otoczenia prawnego właściwego dla przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku regulowanym oraz współpracował z organami administracji państwowej w zakresie kształtowania ram prawnych dla branży paliw. Norbert Lenkiewicz jest autorem licznych publikacji i szkoleń m.in. z zakresu nadzoru nad podmiotami koncesjonowanymi, naruszeń warunków udzielonej koncesji, zasad prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorstwa energetyczne oraz kontroli i postępowań administracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony środowiska – czytamy w komunikacie resortu środowiska.

Ministerstwo Środowiska