Rz: Opóźniają się prace nad nowelizacją ustawy o jakości paliw stałych

11 kwietnia 2018, 08:30 Alert
węgiel

Zapowiadane na 11 kwietnia pierwsze czytanie pakietu legislacyjnego odnośnie jakości paliw stałych spadło z porządku obrad sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa – informuje „Rzeczpospolita”.

Dziennik przypomina, że projekt nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw został przyjęty przez rząd ponad miesiąc temu (6 marca br.). Według informacji dziennika nowelizacja wraz z czterema rozporządzeniami wykonawczymi miała być omawiana podczas zaplanowanego na środę posiedzenia sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa, jednak ten punkt spadł z porządku obrad i póki co nie wiadomo kiedy odbędzie się pierwsze czytanie.

Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że sejmowa komisja ma wrócić do tematu w maju, a pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze” Piotr Woźny deklaruje, że Ministerstwo Środowiska zmierza do tego by projekt został przyjęty po uzyskaniu notyfikacji Komisji Europejskiej, co jest spodziewane w połowie czerwca. Projekt ustawy o jakości paliw stałych został przesłany do notyfikacji do KE 14 marca.

Rzeczpospolita/CIRE.pl