Nowa strategia Siemensa w Polsce zakłada rozwój magazynów energii i mikrosieci

13 maja 2021, 16:00 Alert

Siemens Polska ogłasza nową strategię, która ma stanowić odpowiedź na potrzebę transformacji gospodarki w bardziej zrównoważonym kierunku. Nowa strategia została zaprezentowana na 30. rocznicę obecności spółki na polskim rynku. W Polsce zamierza ona  skoncentrować się na magazynach energii i mikrosieciach. Dotychczas w Polsce Siemens był znany z dostaw technologii dla bloków gazowych.

fot. WIkimedia Commons

W zakresie sektora energetycznego, spółka podkreśla, że w dobie transformacji energetycznej głównym wyzwaniem dla krajowej gospodarki jest dekarbonizacja. –  W tym obszarze Siemens Polska skupi swoje działania na podnoszeniu parametrów efektywności energetycznej i konkurencyjności klientów. Spółka promuje sprawdzone w europejskich realizacjach rozwiązania niskoemisyjne, pozwalające na obniżanie kosztów energii elektrycznej przy jednoczesnej redukcji śladu węglowego – czytamy w dokumencie.

Firma jest także jednym z dostawcą rozwiązań dla powstających w Polsce farm wiatrowych. W ramach nowej zrównoważonej strategii, firma zamierza wzmocnić swoją obecność także na rynku magazynowania energii i zdecentralizowanych systemów energetycznych (mikrosieci – Micro Grid), które mogą działać niezależnie od centralnej sieci dystrybucyjnej, zapewniając dostawy energii elektrycznej, jednocześnie redukując koszty i ślad węglowy. Przykładem takich realizacji są centra danych czy zakłady przemysłowe, które pochłaniają bardzo dużo energii, a jednocześnie potrzebują bezpieczeństwa energetycznego.

Bartłomiej Sawicki

Należyty: Przyszłość gazu stoi pod znakiem wodoru (ROZMOWA)