font_preload
PL / EN
Alert 26 października, 2015 godz. 12:30   
REDAKCJA

Nowa umowa na S6 – odcinek Nowogard-Płoty

Astaldi budowa drogi

(GDDKiA)

Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka Nowogard – Płoty drogi ekspresowej S6 o długości 20 km. Zadanie będzie realizowała firma Mosty Łódź S. A., wartość podpisanego kontraktu wynosi 390 246 867,54 złotych.

Jest to już 4 odcinek drogi S6, dla którego w przeciągu ostatnich 30 dni podpisano umowę. Tym samym w realizacji jest już odcinek S6 od Goleniowa do Kołobrzegu o łącznej długości 78 km. Pozostały do podpisania umowy na 2 odcinki od Kołobrzegu do Koszalina, a rozstrzygnięcia wymaga jeszcze przetarg na obwodnicę Koszalina i Sianowa. Realizacja odcinka Nowogard – Płoty będzie trwała 34 miesiące, w tym 15 miesięcy jest przewidziane na prace projektowe, budowa drogi zakończy się w kwietniu 2019 roku.

Odcinek Nowogard – Płoty rozpoczyna się od istniejącej obwodnicy Nowogardu. Trasa biegnie w zbliżeniu do istniejącej DK nr 6, omija miejscowości Żabowo i Lisowo. Droga ekspresowa będzie stanowiła północną – zachodnią obwodnicę miejscowości Płoty, gdzie na DW 109 zlokalizowano węzeł drogowy Płoty Północ. Następnie trasa przechodzi przez dolinę rzeki Rega (gdzie zaplanowano długą na około 600 metrów estakadę) i wchodzi w korytarz istniejącej DK nr 6, gdzie łączy się z kolejnym odcinkiem drogi ekspresowej. W ramach zadania przewidziano budowę Obwodu Utrzymania Drogi przy węźle Nowogard Wschód i pary Miejsc Obsługi Podróżnych Wyszogóra.