Nowy przedstawiciel załogi w zarządzie PGE GiEK

29 kwietnia 2016, 11:45 Alert

(CIRE.pl)

W dniach 18-21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów przedstawiciela pracowników w zarządzie PGE Górnictwa i Energetyki Konwencjonalnej. W środę 27 kwietnia komisja wyborcza podała wstępne wyniki wyborów.

W rozpoczętych 21 marca wyborach stratowało sześciu kandydatów. Trzech z KWB Bełchatów: Lesław Bruchajzer, Jerzy Cybula i Andrzej Kopertowski. Dwóch z elektrowni Bełchatów – Andrzej Nalepa i Zdzisław Markiewicz oraz jeden elektrowni Opole – Józef Rogalski.

Do drugiej tury wyborów przeszli Andrzej Kopertowski i Andrzej Nalepa. Ten pierwszy w marcowym głosowaniu uzyskał aż 48,1 proc. wszystkich ważnych głosów (4 969) i do wymaganej ponad połowy głosów zabrakło około 200 głosów. Natomiast na Andrzeja Nalepę zagłosowało 1 844 pracowników (17,8 proc.).

W drugiej turze wygrał Andrzej Kopertowski, na którego pracownicy PGE GiEK oddali 6 461 głosów, jego kontrkandydat zgromadził 3 743 głosów. W drugie turze zagłosowało 10,2 tys. pracowników PGE GiEK na 16,6 tys. uprawnionych.

Przyszły wiceprezes PGE GiEK jest obecnie zatrudniony w KWB Bełchatów na stanowisku Głównego Inżyniera Centrum Kierowania Ruchem. W swoim programie wyborczym zapowiadał między innymi dążenie do wydłużenia gwarancji zatrudnienia pracowników, utrzymanie ponadzakładowych i zakładowych układów pracy. Deklarował także poparcie dla budowy nowych odkrywek w Złoczewie i Gubinie.

Obecnie przedstawicielem załogi w zarządzie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest Robert Imbor, również z KWB Bełchatów.