font_preload
PL / EN
Alert 20 marca, 2019 godz. 16:15   
REDAKCJA

Obajtek: Orlen wypłaci rekordową dywidendę

Stacja paliw PKN Orlen Stacja paliw PKN Orlen

Zarząd PKN Orlen zarekomendował wzrost dywidendy za 2018 r. do poziomu 3,5 zł na akcję. Odzwierciedla on stabilną sytuację finansową Spółki i efekty wdrożonych planów rozwojowych. Finalną decyzję o wysokości dywidendy podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie.

W minionym roku podjęliśmy szereg działań i projektów rozwojowych, które zadecydują o przewadze konkurencyjnej PKN Orlen w najbliższych latach. Funkcjonujemy w zmiennym otoczeniu, ale dzięki właściwym decyzjom biznesowym utrzymujemy dobrą kondycję finansową. Jesteśmy pewni naszych decyzji i realizujemy je przede wszystkim z myślą o naszych Akcjonariuszach. Dlatego zgodnie z założeniami strategicznymi zarekomendowaliśmy wzrost dywidendy na akcję – podkreślił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

PKN Orlen od sześciu lat realizuje politykę dywidendową przy zachowaniu strategicznego celu bezpiecznych fundamentów finansowych GK Orlen i prognoz dotyczących sytuacji makroekonomicznej. Jeśli zaproponowana wysokość dywidendy spotka się z akceptacją ZWZ Spółki, w II połowie tego roku Koncern wypłaci ok. 1,5 mld zł swoim Akcjonariuszom.

PKN Orlen