font_preload
PL / EN
Energetyka PAP Ropa 9 lutego, 2018 godz. 11:00   
REDAKCJA

Obajtek: Ostatnie zawirowania kursu akcji Orlenu są przejściowe

daniel obajtek Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Ostatnie zawirowania kursu akcji PKN Orlen są przejściowe, fundamentalnie nie wydarzyło się nic, co by wpływało na sytuację firmy – poinformował PAP Biznes prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Zapowiedział, że wkrótce inwestorzy poznają priorytety co do dalszego rozwoju spółki.

Prezes Obajtek spotkał się w pierwszych dniach po objęciu funkcji prezesa z kadrą zarządczą PKN Orlen w Płocku. Podczas tych spotkań przekazał główne założenia, które będą wyznacznikiem pracy obecnego zarządu.

„Po tych spotkaniach jestem spokojny o kondycję operacyjną i finansową oraz rozwój firmy o tak ogromnym potencjale. Będziemy poszukiwać nowych możliwości rozwoju i dążyć do wzrostu wartości spółki” – poinformował PAP Biznes prezes Obajtek.

„Zamierzamy zadbać, by inwestorzy i analitycy poznali nasze priorytety, co powinno rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii dalszego rozwoju firmy” – dodał.
Prezes odniósł się też do spadków notowań akcji PKN Orlen. Od szczytu z połowy stycznia akcje płockiego koncernu potaniały około 15 proc., a zniżki przybrały na sile w kilku ostatnich dniach.

„Jestem przekonany, że zawirowania kursu akcji naszej spółki to przejściowa reakcja rynku na ostatnie wydarzania na globalnym rynku kapitałowym oraz trendy w sektorze rafineryjno-petrochemicznym. Fundamentalnie nie wydarzyło się nic, co by wpływało na standing finansowy firmy” – uważa Obajtek.

Daniel Obajtek prezesem PKN Orlen został w poniedziałek. Rada nadzorcza tego dnia odwołała ze stanowiska prezesa Wojciecha Jasińskiego, wiceprezesa Mirosława Kochalskiego oraz Marię Sosnowską, która pełniła funkcję członka zarządu ds. inwestycji i zakupów.

Polska Agencja Prasowa