O’Leary: Zdobycie 50-proc. udziału Ryanair w polskim rynku lotniczym jest możliwe do 2019 r.

23 października 2014, 15:00 Infrastruktura
Irish budget airline Ryanair CEO Michael

Podczas konferencji prasowej Ryanair zapowiedziano otwarcie nowej bazy przewoźnika w porcie lotniczym Warszawa-Modlin, w której umieści dwa samoloty, a w letnim rozkładzie lotów – uruchomienie 7 nowych połączeń.

– Widzę bardzo duży potencjał dla wzrostu Ryanair’a w Polsce. Myślę, że zdobycie 50-procentowego udziału w całym polskim rynku lotniczym jest możliwe do 2019 r. Obecnie mamy ok. 30% udziału – powiedział agencji ISBnews Michael O’Leary, dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair.

Dodał, że polski rynek lotniczy jest wciąż młody i rozwinięty w niedostatecznym stopniu w porównaniu do zachodnioeuropejskich i spodziewa się jego wzrostu w tym czasie z obecnych ok. 24 mln pasażerów do ponad 30 mln.

– Ryanair otworzy latem siedem nowych kierunków i zwiększy liczbą połączeń z Warszawy-Modlina do 32. Zainwestuje tam 185 mln dol. Wzrosną także częstotliwości na lotach krajowych z Warszawy do Gdańska i Wrocławia – będą wykonywane dwa razy dziennie – powiedział O’Leary podczas konferencji.

W lotach krajowych Ryanair nie obawia się konkurencji Pendolino.

– Zawsze, gdy Ryanair miał konkurować z koleją, okazywał się szybszy i tańszy. Z polskim Pendolino będziemy konkurować przede wszystkim ceną: najtańsze bilety na Pendolino będą kosztować 49 zł, na Ryanair’a – 19 zł – powiedział O’Leary dziennikarzom.

Źródło ISBnews