Orlen szuka wykonawcy serwisu bocznic kolejowych na lata 2020-2022

10 września 2019, 15:15 Alert
PKN Orlen ropa cysterna
fot. PKN Orlen

PKN Orlen szuka wykonawcy usług serwisowych w latach 2020-22, dotyczących bocznic kolejowych na terenie należących do koncernu 13 terminali paliw w całej Polsce. Oferty w ogłoszonym w tej sprawie postępowaniu można składać do 1 października – poinformowała spółka.

„Przedmiotem postępowania jest zakup usług serwisowych bocznic kolejowych w latach 2020-22 na terenie terminali paliw: w Sokółce, Gdańsku, Gutkowie, Szczecinie, Lublinie, Ostrowie Wielkopolskim, Krakowie, Żurawicy, Nowej Soli, Świnoujściu, Wrocławiu, Bolesławcu i w Widełce” – podał PKN Orlen w opublikowanym we wtorek ogłoszeniu.

Jak wyjaśnił płocki koncern, usługi serwisowe bocznic kolejowych w jego terminalach paliw obejmować mają m.in. bieżącą konserwację i utrzymanie w sprawności technicznej torów, rozjazdów oraz pozostałej infrastruktury, a także wykonywanie prac pilnych i awaryjnych, które wynikną z bieżącej eksploatacji oraz zdarzeń nieprzewidzianych.

Jako termin realizacji usług serwisowych, PKN Orlen wymienił okres od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2022 r., zastrzegając m.in., iż „na wykonane usługi wykonawca udzieli 24-miesięcznej gwarancji licząc od daty podpisania protokołu serwisowego”.

Polska Agencja Prasowa