Orlen liczy na współpracę z Litwą

20 lipca 2018, 16:00 Alert

PKN Orlen analizuje możliwość umocnienia swojej pozycji na Litwie. Jednocześnie liczy na owocną współpracę ze stroną litewską.

PKN Orlen. Fot. BiznesAlert.pl

– Deklaracje, które zostały złożone przez naszych litewskich partnerów są cały czas podtrzymywane –  powiedział Zbigniew Leszczynski, członek zarządu PKN Orlen ds. rozwoju.

Odniósł się w ten sposób do podpisanego w trakcie marcowej wizyty w Wilnie premiera Mateusza Morawieckiego i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, podczas której podpisano porozumienie o współpracy w sektorze energetycznym. W tym samym czasie Koleje Litewskie poinformowały o rozpoczęciu odbudowy rozebranego odcinka torów łączącego Litwę z Łotwą, z których korzystał Orlen Lietuva.

–  Zależy nam, aby jeszcze bardziej poprawiać relacje ze stroną litewską.  Deklaracje strony litewskiej przyjmujemy ze spokojem. Jesteśmy przekonani, że zostaną one zrealizowane. Prowadzimy analizy dotyczące pogłębienia przerobu ropy na Litwie. W najbliższym czasie będą podejmowane decyzje – stwierdził Leszczyński.

Piotr Stępiński