Stacje Lotosu zamienią się w Orlen do Nowego Roku

21 września 2022, 10:22 Alert

PKN Orlen planuje zakończyć w styczniu 2023 roku zmianę logo około 100 stacji paliw przejętych od Lotosu – o czym poinformował Polską Agencję Prasową (PAP). Spółka nie ma w planach likwidacji żadnej z tych placówek ze względu na ich bliską lokalizację względem stacji Orlen.

Fot. Orlen/Lotos. Grafika: Gabriela Cydejko.
Fot. Orlen/Lotos. Grafika: Gabriela Cydejko.

Zmiana marki stacji paliwowych Lotosu

Orlen w wyniku fuzji przejął około 100 stacji paliw Lotosu, zarówno jego własnych, jak i franczyzowych. Do końca stycznia 2023 roku ma zmienić ich markę z Lotosu na Orlen.

– Kwestia konkurencyjności stacji Lotosu i Orlenu została już przeanalizowana przez Komisję Europejską. Na tej podstawie KE określiła liczbę stacji, które mogą pozostać w Grupie Orlen. Dlatego koncern nie planuje likwidacji żadnych stacji Lotosu ze względu na lokalizację w pobliżu placówek Orlenu. Docelowo przejęte stacje Lotosu będą miały taką samą ofertę, jak pozostałe stacje w sieci Orlen – poinformowała spółka w odpowiedzi na pytania PAP.

– Do 2030 roku w regionie pod polską marką Orlen będzie działać co najmniej 3,5 tysiąca stacji. Rozwój sieci Grupy Orlen będzie mieć miejsce przede wszystkim za granicą – udział stacji zagranicznych w całej sieci wzrośnie z 37 procent do powyżej 45 procent – przekazał agencji.

PKN Orlen zabiegając o przejęcie Grupy Lotos, 12 stycznia 2022 roku przedstawił Komisji Europejskiej tzw. środki zaradcze, umożliwiające fuzję. Mają one uchronić polski rynek paliw i rynek rafineryjny przed monopolem. Płocki koncern poinformował wówczas, że węgierski MOL przejmie 417 stacji paliw sieci Lotos znajdujących się na terenie Polski za kwotę 610 mln USD. Orlen natomiast kupi od MOL 144 stacje paliw na Węgrzech oraz 41 stacji paliw na Słowacji za ok. 229 mln euro.

Polska Agencja Prasowa/Szymon Borowski.

Orlen rozmawia o współpracy na Ukrainie w przeddzień przejęcia PGNiG