Orlen Serwis i Orlen Projekt podpisały umowę w sprawie ważnych inwestycji

6 sierpnia 2019, 08:30 Alert

Orlen Serwis i Orlen Projekt zawarły umowę m.in. w sprawie remontów instalacji produkcyjnych oraz inwestycji na terenie zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku oraz niektórych spółek Grupy Orlen, w tym w Anwil we Włocławku i w czeskim Unipetrolu.

Rafineria Płock. Fot. PKN Orlen
Rafineria Płock. Fot. PKN Orlen

Współpraca Orlen Serwis i Orlen Projekt

Jak wyjaśniły spółki Orlen Serwis i Orlen Projekt, „podstawowym celem współpracy jest jak najefektywniejsze zaprojektowanie i wykonanie wymaganych prac inwestycyjnych oraz minimalizacja ryzyka cenowego, harmonogramowego i realizacyjnego, wynikającego z zatrudniania podmiotów zewnętrznych”.

„Orlen Serwis podpisał umowę ramową z Orlen Projekt w zakresie utrzymania ruchu i remontów instalacji produkcyjnych oraz wykonywania zadań inwestycyjnych na terenie zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku, Anwil we Włocławku, Orlen Południe w Trzebini, Jedliczu, Możejkach i Unipetrolu” – podały oba podmioty w komunikacie. Podkreślono w nim, że zawarcie umowy wynika „z zacieśniania współpracy” między spółkami Grup Orlen, „zgodnie z przyjętą polityką Cross-Selling-u”.

„Podjęcie współpracy stwarza korzyści dla obu spółek. Orlen Projekt zapewni wsparcie inżynieryjne i projektowe dla Orlen Serwis, zyskując przy tym nowe możliwości realizacyjne. Przedmiotowa umowa otworzy również nowe możliwości Orlen Serwis w zakresie realizacji zadań w formule EPC – szczególnie podczas montaży i rozruchów” – zaznaczono w informacji prasowej. Jak dodano, „umowa serwisowa będzie obowiązywać od 7 sierpnia 2019 r. i została zawarta na czas nieokreślony”.

W komunikacie przypomniano, że obecnie Orlen Serwis świadczy usługi serwisowe 11 podmiotom z Grupy Orlen w zakresie bieżącego utrzymania ruchu instalacji produkcyjnych oraz siedmiu podmiotom w zakresie realizacji remontów i usuwania awarii. „Orlen Projekt to ostatni odbiorca z portfela spółek grupy kapitałowej Orlen, w którym Orlen Serwis zidentyfikował możliwość świadczenia specjalistycznych usług” – podały spółki.

Polska Agencja Prasowa

Polwax i Orlen Projekt są na dobrej drodze do rozwiązania sporu