font_preload
PL / EN
Alert PAP 26 czerwca, 2018 godz. 15:30   
REDAKCJA

Orlen zainwestuje w morskie farmy wiatrowe najwcześniej za pięć lat

PKN Orlen fot. PKN Orlen

PKN Orlen nie wyklucza pozyskania partnera do projektu offshore – poinformował dziennikarzy Wiesław Protasewicz, członek zarządu PKN Orlen. Spółka zakłada, że pierwsze wydatki inwestycyjne związane z budową farm wiatrowych na morzu będą poniesione najwcześniej w 2023 roku.

Na początku maja Orlen informował, że obecnie rozpatrywane przez koncern projekty inwestycyjne to przejęcie Grupy Lotos, rozwój petrochemii oraz farmy wiatrowe na Bałtyku. „Nie wykluczamy pozyskania partnera do projektu offshorowego, ale żadne rozmowy w tym zakresie jeszcze się nie rozpoczęły. Będziemy o tym decydować w przyszłości” – powiedział dziennikarzom Wiesław Protasewicz, członek zarządu PKN Orlen.

PKN Orlen zakłada, że pierwsze wydatki inwestycyjne związane z budową farm wiatrowych na morzu będą poniesione najwcześniej w 2023 roku. W marcu PKN Orlen ogłosił postępowanie przetargowe na zakup wstępnej koncepcji technicznej, która określić miałaby możliwości przygotowania i realizacji projektu budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. 10 maja koncern podał, że do przetargu zgłosiło się ponad 20 firm.

Polska Agencja Prasowa